Regionalny Inspektor Ochrony Danych dla Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Południowej, wspierający obszar IT/Tech w całej grupie przedsiębiorstw. Członek IAPP z certyfikatem CIPP/E. Ukończył kierunki MBA, IT, Bezpieczeństwa informacji, Finansów i Psychologii biznesu.

Ma ponad 20 lat doświadczenia w IT, zarządzał zespołami tworzącymi oprogramowania i wielomilionowymi projektami międzynarodowymi. Kierował transformacjami globalnych usług współdzielonych, w tym zapewnieniem właściwej ochrony danych osobowych przy uwzględnieniu wspieranych jurysdykcji. Od 2018 r. w pełni poświęcił się profesjonalnie ochronie danych osobowych. Od 2020 r. był odpowiedzialny za ochronę danych na kilku kontynentach.

Jako ekspert ochrony danych, szczególnie w branży farmaceutycznej, aktywnie dzieli się swoją wiedzą wewnątrz i na zewnątrz swojej grupy przedsiębiorstw. Będąc członkiem grupy doradczej przy Ministerstwie Cyfryzacji współtworzył Przewodnik po rodo w służbie zdrowia. Autor wielu artykułów i współautor publikacji z obszaru ochrony danych osobowych.

Pozostali prelegenci